Láska, plodnosť a strom života

strom života, kokot, os sveta a kresťanský kríž zároveňNáš svet býval zeleným svetom. A mimo sivých miest, priemyselných púští a pustej monokultúrnej poľnohospodárskej pôdy ešte na veľa miestach je. Zelená je farba života, zelenej farby je vrstva medzi Zemou a Nebom. Vrstva spojenia Neba a Zeme, ktorou je sieť rastlín, húb a živočíchov. Zo zeme rastliny ťahajú živiny, ktoré sú silou nebeského Slnka premieňané na zelený život. Zem a Slnko sa milujú a ich dieťaťom je Život. V tejto zelenej vrstve dochádza k plodeniu a k novému životu.

Dakedy boli milovanie a láska posvätnými a kokot ako nástroj spojenia bol niečím nádherným. Tým, čím je kokot pri spojení muža a ženy, je strom pri spojení Zeme a Neba. Sily ale pôsobia obojsmerne: Semeno nie je to jediné, čo muž dáva pri spojení žene. Dáva jej aj svoju silu, ktorá tečie prúdom. Rovnako žena zapĺňa muža svojou ženskou silou. Tieto sily sa miešajú dovedna a nás napĺňa radosť, láska, pohoda, chuť do života a pocit krásy.

Slnko Zemi neposiela len fotóny – z celého Neba, Vesmíru, prúdi do Zeme sila vesmírna, a zo Zeme naopak plynie do Vesmíru sila Zemská. Tieto sily je možné pripodobniť tým, ktoré si vymieňajú muž zo ženou. Tieto sily sa nevymieňajú rovnomerne a plošne cez každý bod povrchu Zeme, ale bodovito. Podobne ako keď blesk udrie do toho vyčnievajúceho a vodivého, tak aj to nebeskozemské prúdenie prechádza cez vodivé miesta. Týmito vodivými miestami sú živé bytosti, plody spojenia Neba a Zeme. Sú to stromy, sú to zvieratá, sme to my ľudia. Len sa musíme otvoriť.

My na západe sme väčšinou blokovaní, obrnení a uzavretí – sily nami neprúdia. Je to dané umelou pseudokultúrou uzavretosti, odtrhnutím od prírody a krajne neprirodzeným spôsobom života, ktorý vedieme. My tu nežijeme ale živoríme, žijeme kultúrou ktorá bola vytvorená, aby otroci nepoznali, že sú zotročovaní. Mocichtiví blázni Európy vzali ľuďom ich prirodzené myšlienkové vybavenie, ich kultúru a nahradili ju svojím umelým výtvorom, pseudokultúrou, ktorá ľudí oslabuje, uvaľuje do nepochopenia, nevedomia sveta a seba samých. Ľudia slabí, nevyrovnaní, nechápajúci, sú ľahko ovládateľnými otrokmi a výbornými otrokmi, lebo si svojho otroctva nie sú vedomí. Len sem tam sa pozastavia nad tým, že možno dačo nie je v poriadku, keď sú chorí a nešťastní. Vnútorne cítia, že by mali byť radostní a šťastní – učitelia, psychológovia, médiá a kňazi ich ale hneď pohotovo ubezpečia, že šťastní byť nemajú – alebo že šťastní budú, keď zarobia viac peňazí a keď si kúpia to či ono, či keď budú veľa trpieť.

Práve, keď je človek šťastným, tak ním sily voľne prúdia a odstraňujú sa bloky. Hlavne pri milovaní k tomu dochádza a práve preto je značná časť pseudokultúry zameraná na zničenie a pokrivenie prirodzenej lásky a sexuality. Milovanie je predstavované ako niečo nebezpečné, špinavé, ponižujúce, zvieracie a láska spojenia mužského so ženským je nahradzovaná nefunkčnou predstavou romantickej lásky, neurčitou láskou k „bohu“ alebo je zúžená len na „sex“. Práve milovanie je totiž pre mocichtivých bláznov nebezpečné, pretože je to cesta k šťastiu, radosti a vyslobodenia sa z otroctva. Toto vedeli aj raní Kresťania, Ježiš veľa hovoril o láske, jeho učenie bolo však mocichtivými zneužité na vybudovanie práve spomínanej pseudokultúry a prvej inštitúcie, ktorá mala na šírenie pseudokultúry a ničenie prirodzenej kultúry dohliadať – cirkvi.

Aby sme sa stali šťastnými a slobodnými stačí otvoriť sa láske, prijatiu a prežívať všadeprítomné milovanie a plodnosť. Prijať čo prichádza, oddať sa životu, nepriečiť sa mu. Stať sa tým kokotom, cez ktorý sa vymieňajú jemné sily Zeme a vesmíru, byť nástrojom života. Náš svet, zelený svet, je práve svetom, kde prebieha spojenie pólov, spojenie chladného s teplým, ženského s mužským, kľudného s hybným. Náš svet je tým stredným zeleným pásom dúhy, náš svet je stredným svetom, srdcom. Nie náhodou sa srdce spája s láskou a farbou srdcovej brány našich tiel je zelená. Zelená je láska, zelený je náš svet a našou úlohou je milovať, prijímať, dávať, byť spojnicou.

Reklamy

8 thoughts on “Láska, plodnosť a strom života

  1. Spätné upozornenie: Stred sveta | krkavec

  2. Spätné upozornenie: Onania | krkavec

  3. Spätné upozornenie: Žena a úcta | krkavec

  4. Spätné upozornenie: Láska, plodnosť a strom života | Atlara's Blog

  5. Spätné upozornenie: Láska, plodnosť a strom života – Krkavec – Cesta Človeka

  6. Spätné upozornenie: Žaba na prameni | krkavec

  7. Spätné upozornenie: Žaba na prameni – Krkavec | Cesta Človeka

Stojím o tvoj názor:

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s