Čúranie v škôlke

1Článok sa v prepracovanej podobe nachodí v knižke Súvislosti.

*

Pozri aj:
Učitelia
Učme sa navzájom
Lenivosť

Reklamy

13 thoughts on “Čúranie v škôlke

 1. rada by som sa osobne stretla s týmto človekom…..pracujem ako učitelka už 29 rokov, ale toto je neskutočné!!! ak si myslíte, že deti v MŠ su väzňami (foto), tak ich tam prosto nedávajte… a vaša trauma spočíva v niečom inom..skuste vyhladať odborníka…on vás odblokuje…

 2. chúďatko, a už je to v pohode? Môžeš cikať aj na verejnosti???? Hlavne, že si sa z toho dostal. Len na upresnenie – v materskej škole sú UČITEĽKY!!!!

 3. Máte veľkú moc, pani učiteľky. Možno by bolo na čase, aby ste si to uvedomili… Možno by ste mohli prestať dupať ako slepé slony a pootvorili to jedno očko…

  Nebráňte sa. Nebojte sa. Prijmite spätnú väzbu – skutočný príbeh z pohľadu jedného z „vašich“ detí…

  Pretvorte ten hnev na zmenu. Na zmenu svojho prístupu k malej ľudskej bytosti.

 4. Ja mám jednu kamarátka, ktorá keď bola v škôlke, pani učiteľka ju nútila dojsť ryžu z rascou. Od vtedy sa jej to tak znechutilo, že rascu nemôže ani vidieť, je jej zle pri pomyslení na to.

  Ale nekydal by som na učiteľky, nútiť niekoho robiť niečo na silu to sa môže diať hocikde. Ale u detí v škôlke, alebo škole to zanecháva možno najväčšiu stopu… Treba nájsť tu hranicu.

 5. Vážené dámy, jestli Vaše reakce měly demonstrovat Vaše osobní či profesní kvality, jako jsou tolerance a empatie, shazováním autora, trefováním se do jeho dětských prožitků a důrazná obrana Vaší vlastní hodnoty či přímo Vašeho ega, tomu moc nepřispívají.

 6. Tak to je hanba, Anonym 1 2 3 a 4 …vy sa považujete za profesionálky a citujete svoju dlhoročnú prax každá jedna…súdiac podľa vašich reakcií vyššie môžete dať rovno výpoveď. Len aby všetky 4 komenty neboli od jednej osoby…

  P.S.: učiteľ niečo učí…

 7. Dieťa za zakríkne veľmi jednoducho, MŠ je na zakríknutie a podobné any (nanešťastie) ako stvorená. “Musíš zjesť”, “Musíš spať”, musíš, nesmieš… Často bez vysvetlenia dôvodu a bez rozumného dôvodu vôbec :/ No, aspoň, že už, pokiaľ viem, nepreúčajú ľavákov na pravú ruku.

 8. Musím jednoznačne súhlasiť, že správanie danej učiteľky z tvojho detstva bolo nevhodné. Tak ako mnoho iných detí zažilo podobných zážitkov (pozostatok komunizmu, zlé školstvo, kto vie s určitosťou povedať?). Nechcem danú vec zľahčovať, to určite nie. Ani na hľadanie vinníka tu nie som. Ale ani vy by ste NEMALI HĽADAŤ VINNÍKA.
  Keby sa každý pokúsil urobiť to, čo je v jeho silách, aby sa podobné veci nediali, tak by tu ten problém nebol. Napríklad rodič môže s dieťaťom komunikovať, pýtať sa ho na zážitky v škôlke/škole; učiteľ môže sledovať nie len svoje správanie ale aj správanie svojich kolegov (samozrejme ako rovnocenný partner, nie ako sudca).
  Či už v článku alebo v komentároch to priam srší agresivitou, čo je pochopiteľné. Či už krkavcov odpor voči učiteľke, alebo reakcia učiteľov na kritiku (to, že sú citlivý na danú tému nemusí znamenať, že sa niečím previnili, ale ani to nevylučuje).
  Preto skôr, ako súdim druhých, opýtajme sa seba samého, či robíme všetko pre danú vec (ale minulosťou sa nezaoberajme – vezmime si z nej ponaučenie a radšej sa zaoberajme budúcnosťou).
  Zn.: Daj hnev tomu, komu patrí, nie prvému, koho zočíš

 9. neviem, ci sa od komunizmu vela zmenilo, ja som bola az prekvapena, co vselico si niektore ucitelky v skolke dovolia. Zo skusenosti rodica mozem povedat ze chovanie mojho syna v skolke sa totalne zmenilo,ked opustil sukromnu skolku a nastupil do statnej. Je to evidentny rozdiel, tam nemal nijaky problem bavit sa s ucitelkou ako rovny s rovnym, hocico s nou riesit, hocico sa spytat, nevsimla som si nikdy ze by sa ucitelky co i len najmenej bal alebo nieco podobne….a to este kludne ked robili zle dostali od ucitelky aj po zadku..napriek tomu to v nom nesposobilo ziadne hlbsie otrasy. Naopak v statnej, bohuzial, to je vojensky rezim, uplne na neho padli tie vychovne metody natlaku, strachu, zahanbovania pred ostatnymi a proste take drsnosti ktore deckom otrasu tak, ze je z ucitelky posraty, boji sa ozvat, boji sa daco povedat, aj ked ma pravdu, boji sa ze porusi nejake pravidlo, proste uplne z neho urobili to co z neho chceli mat v podstate smahom ruky….povedala by som tak behom mesiaca….je to masaker, ale aj to je zivot, bude si s tym musiet poradit, zijeme v spolocnosti v akej zijeme, nemozem ho drzat v izolacii, raz by sa s tymto typom teroru aj tak stretol, najneskor v skole …

 10. Souhlasím s článkem všemi deseti. A je toho mnohem víc, co se děje dětem ve školce. Stávají se z nich otroci, dobře připravení sloužit systému. Dovolovat se na záchod, muset jíst a pít na povel, muset dojídat.Teď cvičíme, teď malujeme, teď zpíváme, teď se oblékáme, teď jdeme ve dvojstupu se žlutými vestami. Je to hnus, když se nad tím zamyslím. Děti jsou připraveny být ovce ve stádu. Naprostý opak jedinečnosti, božského předurčení každého člověka. Kupují je na hračky, na krámy, které je odvádějí od přírody, od přirozené krásy a přirozeného vědomí. Naštěstí už je dost rodičů, kteří mají děti doma a dokonce je učí v domácím vzdělávání. Nedávají je do systému. Dávají dětem prostor být sami sebou, rozvinout svou přirozenost a stát se ČLOVĚKEM. Protože Člověk, je nejvyšší Boží dílo, to nejúžasnější, co tu kdy vzniklo. Stačí se probudit, vyléčit poničené v nás a život je krásný. Jdeme za tímto cílem a následuje budování naší vlasti právě tam, kde žijeme. Projevit duchovnost ve svém každodenním životě. Vysadit zázračný sad plný lásky, kde vše poroste v Božské sounáležitosti. Tam můžeme žít v harmonii, mít obživu , obydlí a vše co potřebujeme a co nás činí svobodnými. Společně s dalšími, našimi budoucími sousedy. Vzájemná úcta, porozumnění, citlivost ke všemu a všem. Děkuji ti za krásné články, které mne hřejí na srdci.

Stojím o tvoj názor:

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s