Učí školstvo korupcii?

995856_10203150037740988_1331997921_nŠkola nás učí pracovať pre známky, pre vonkajšiu odmenu, pre úplatu. Toto neskôr vedie k lenivosti a ku korupcii. – V dobrej škole sa učíme z vlastného prirodzeného vnútorného záujmu, preto, aby sme vedeli. Náš život ostáva v našich rukách.

„Áno, školstvo má chyby, ale v prvom rade má chyby celá spoločnosť… Skorumpovaní politici, sudcovia, prokurátori, polícia, bankstri, „vrcholoví“ manažéri – nie my učitelia! Kiežby všade bolo toľko skvelých schopných a charakterných ľudí, ako je práve v tom vami znevažovanom školstve! Vaše rady si strčte za širák!“

V škole sú chyby nežiaduce. Znamenajú zlú známku. Škola učí chyby potláčať. Za chyby sme odsúdení. Pokúšame sa teda chyby zakrývať a nepriznávať. Bránime sa. Upozornenie na chybu vnímame ako útok a znevažovanie. Toto vedie k nevedomosti a neschopnosti sa poučiť. Vedie to tiež ku klamaniu a k podvádzaniu. – V dobrej škole sú chyby v poriadku – pokusmi a chybami sa človek učí.

Školstvo má chyby. To je dobre. Priznajme si ich – chybami sa človek učí a učením sa človek mení. Len takto môžme zmeniť školstvo k lepšiemu.

Viac sa dočítaš v letáčiku:

zachranme-skolu-letacik

*

*

*

Pozri aj:

Reklamy

Stojím o tvoj názor:

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s